Nowatorskie posadzki dla regionów Polski

12 June 2013

Nowatorskie posadzki dla regionów Polski

Jechaliśmy z przekazem: szlifujemy posadzki, a nie tylko zacieramy. Dziś beton można rzeźbić, odciskać w nim wzory, szlifować i polerować. Do tych dwóch ostatnich czynności wykonywanych na licu betonu zachęcaliśmy gości seminariów w Szczecinie (11.06.2013) i Poznaniu (12.06.2013). A byli nimi architekci, konstruktorzy, projektanci, biura projektowe, inżynierowie budownictwa i inwestorzy instytucjonalni.

Do szlifowania potrzebna jest szlifierka, do polerowania... pady polerskie. Ale to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze impregnat, a raczej specjalny preparat litowy nowej generacji, który wniknie w beton i stworzy w jego górnej warstwie matrycę-mikrozbrojenie o ekstremalnej odporności na ścieranie, pylenie, obciążenia. Jak to działa? Nanotechnologia.

Impregnat do mikrozbrojenia betonu

Impregnat do mikrozbrojenia betonu

Impregnaty Nano to też sposób na przywracanie do użytku starych posadzek. Ot, 24 lata po 1989 roku, wiele budowanych wtedy hal ma już zużyte posadzki betonowe. Po co je zrywać? Wystarczy przeszlifować i zaimpregnować preparatem litowym, czyli impregnatami Bautech Nanoseal® lub Terraseal®. Dla połysku można dodać Terracoat®. Zobacz impregnaty.

pdf
Program seminarium Szczecin
pdf
Program seminarium Poznań

Galeria nawierzchni z polerowanego betonu

Film - jak szlifować i polerować beton