Sztuczne skały w muzeum przyrodniczym

06 June 2016

Sztuczne skały w muzeum przyrodniczym

Sztuczna skała do wnętrza... Sztuczna, czyli z betonu i pusta w środku. Do wnętrza, czyli dopasowana do podłogi, sufitu, ścian, czyli nieregularne kształty skały wbudowane w sześcian, jakim jest wnętrze budynku. Do muzeum przyrodniczego w parku narodowym, bo trzeba odtworzyć naturalną scenerię, np. teren górzysty, gdzie kozice, skały, a często wykonać obiekt specjalny, jak grotę, jaskinię, wodospad. Pokazujemy przykładową realizację...

Sztuczne skały budujemy, żeby było taniej, a wyglądało jak prawdziwa skała. Konstruuje się najpierw szkielet z drutu zbrojeniowego, tu pokazujemy przekrój, na to zwykły beton, na końcu nasza dekoracyjna okładzina ścienna Pressbeton® Vertical. Są od tego wyspecjalizowane firmy; te które współpracują z nami, możemy polecić. Jeśli chcesz sam budować skały, zapraszamy na szkolenie do nas.

We wnętrzu muzeum przyrodniczego w parku narodowym, jak na fotografiach, sztuczne skały mają cieplarniane warunki i odporność na ścieranie, penetrację przez wodę, trwałość znacznie wyższą niż wymagana, bo system przewidziany jest też na zewnątrz, nasze przykładowe realizacje na dole artykułu.

W kwestii podłogi, to na zdjęciach mamy nietypowo wykładzinę przemysłową. Normalnie się daje na podłogę również beton, co tworzy "atmosferę": albo Pressbeton® zwykły - nie Vertical, albo gładką posadzkę betonową, np. monolit betonowy, albo Baufloor® matowy.

Prehistoryczne ludzkie siedlisko z paleniskiem, dzidą zaaranżowane w jamie z betonowej, sztucznej skały.

Muflon w skalnej scenerii. Głazy z prawdziwej skały i malunki ścienne uzupełniają duże struktury ze sztucznych skał obecne w muzeum

Ludzkie siedlisko zaaranżowane w jaskini ze sztucznej skały. Gliniane naczynia, ślady ogniska.

Przejście do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Przejście do kasy wśród sztucznych skał.