Skate park cały z betonu

28 April 2016

Skate park cały z betonu

W Polsce przyjęły się skate parki z betonową nawierzchnią, ale urządzeniami skonstruowanymi z płyt drewnianych, sklejek, OSB. Oczywiście taki koncept ogranicza fantazję konstruktora, bo "skalę" urządzeń, ich zaokrąglenia, łuki, łatwiej osiągnąć budując skatepark w całości z betonu, wypełniając rampy piachem. Prezentujemy taki z rozmachem zaprojektowany skate park, i zachęcamy do budowy podobnych. Pomożemy w doborze nawierzchni...

Tego typu skatepark składa się głównie z niecek. Ten na foto zbudowany jest "nad ziemią", ale spotykane są wersje, w których rampy są na równo z otaczającym gruntem, a niecki dużo poniżej. Ten pierwszy typ łatwiejszy w realizacji - odprowadzenie wód opadowych.

Jeszcze inna "księżycowa" realizacja, krawędzie wzmocnione stalowymi narożnikami, full pipe. Zdjęcie zrobione w lipcu, ale zimą w tym mieście niemal codziennie temperatura przechodzi przez zero.

Ostatecznie zweryfikują nasz skatepark... skejci. Tu jest ich wielu, to może taki pomysł na skejtpark dobry?

Budujesz skateparki zawodowo? A może jesteś jednorazowym skate-parkowym inwestorem? W temacie nawierzchni do skateparków wiemy sporo. Nawiążmy współpracę!

Prawdziwie księżycowy krajobraz skateparku. W przez cały rok łagodnym klimacie. Przy mrozach, jak w Polsce, trzeba będzie dać dobry pielęgnator do betonu i, albo impregnat. Służymy przy doborze.

Żeby nie było, że polecamy technologię niekompatybilną z polskim surowym klimatem, oto "całobetonowy" skatepark położony na wysokości 2100 m n.p.m. (Morskie Oko w Tatrach jest na 1400 m n.p.m.). Średnia temperatura w nocy w tym mieście w grudniu-styczniu to -8 st. C, w dzień +6 st. C. I jak widać, skate park trwa, klucz to spenetrowanie betonu pielęgnatorem (w naszej ofercie Nanoseal®) na etapie zacierania płyty. Ciekawe, że tego typu preparaty, w świecie anglosaskim zwane są "densifiers" ("zagęszczacze" [do betonu]), co dokładnie oddaje ich cel przy skateparkowych realizacjach - tak zagęścić, uszczelnić beton, aby był całkiem nienasiąkliwy. Na fotografii - mimo ujemnej temperatury - deskorolkarz w locie.