Podłoga betonowa w Szatni

22 September 2015

Podłoga betonowa w Szatni

Szatnie miewają dwa rodzaje posadzki: odporną na ścieranie w strefie ruchu gości i mniej wytrzymałą, za to bardziej "domową" w strefie, gdzie porusza się szatniarz w kapciach. Prezentowana realizacja, w domu kultury, powiela ten schemat i reprezentuje minimalistyczny, skandynawski design.

Beton polerowany można wykonać w dwóch wariantach. Albo jako całkiem nową posadzkę (gdy budujemy nowy dom kultury, obiekt oświatowy, kino, ratusz) i w tym przypadku wylewamy standardowo płytę betonową, utwardzamy ją powierzchniowo utwardzaczem do betonu, ale dodatkowo szlifujemy i polerujemy przy użyciu specjalnych preparatów (Terraseal®, Terracoat®).

Innym przypadkiem jest sytuacja, gdy mamy starą, zniszczoną posadzkę betonową, czyli przy remoncie naszej placówki, miejsca spotkań. Pomijamy tu etap wylewania płyty betonowej, a tylko szlifujemy i polerujemy starą posadzkę z wykorzystaniem wspomnianych preparatów. Otrzymujemy nową, atrakcyjną, trwałą podłogę przy umiarkowanych kosztach. I taki przypadek - renowację starej posadzki - pokazuje film na dole artykułu.

Jasne drewno doskonale komponuje się z ciemnoszarą betonową podłogą. Polerowany beton zalecamy do miejsc ruchliwych, wytrzyma ciągły ruch ludzi.

Hol z szatnią. Parkiet wykonano tylko w strefie, gdzie porusza się szatniarz. Obszar, gdzie podchodzą ze zdjętą odzieżą goście, wykończono betonem. Nieprzypadkowo - miasto leży w obszarze, gdzie przez sześć miesięcy w roku panują zimowe warunki.

Szatnia w domu kultury. Posadzka z betonu polerowanego.

Hol municypalnego miejsca spotkań nie byłby tym samym, gdyby nie wysokość pomieszczenia - ściany z betonu architektonicznego, widoczne w głębi zdjęcia, świetnie prezentują się przy wysokim, przestrzennym, naświetlonym od góry wnętrzu. Oprócz szatni - sofy, galeria - miejsce otwarte dla mieszkańców nawet, gdy nie odbywa się event.

Ściany z betonu architektonicznego tłem dla pejzarzy.

Kosz na śmieci na podłodze z betonu szlifowanego.


Masz do wykończenia dom kultury, szkołę, ratusz, szatnię? Nasi eksperci skompletują system do holu i na korytarze Twojego obiektu. Jeśli nie jesteś pewien, zrób fotki swojego wnętrza i prześlij je do nas do konsultacji. Albo po prostu zadzwoń. Zapraszamy!

VIDEO: Jak wykonać betonową podłogę polerowaną na bazie starej nawierzchni?