Designerska łazienka - czarne terrazzo

09 March 2016

Designerska łazienka - czarne terrazzo

Beton vs kafle - co do łazienki?

Prezentowane lastryko to posadzka na bazie betonu i kruszywa naturalnego - wylewana na grubość 10-30 mm. Czy nadaje się do łazienki? Jak najbardziej, jest odporna na wodę, może być myta chemią domową, na grubość wyjdzie tyle mniej więcej co płytka ceramiczna, która razem z warstwą kleju miewa ok. 15 mm.

W porównaniu z kafelkami beton jest bardziej designerski, nie wymaga też cięcia (za to taki beton, jak na zdjęciach, czyli lastryko wymaga szlifowania, szlifierkę ma ekipa posadzkarska, możemy pomóc w jej znalezieniu w twoim regionie). Natomiast tzw. mikrocement, który na fot. widać na ścianach, ale nadaje się równie dobrze na podłogi, nie wymaga innych narzędzi niż ręczne (rakla), czyli można go ułożyć samemu.

Wady? Wyższy koszt niż kafla w przeliczeniu na m2 przy małym wnętrzu - łazience w domu, mieszkaniu, apartamencie, biurze, firmie. Wyższa cena wynika z tego, że jest mniej ekip, które robią takie posadzki niż kafelkarzy i potrzebna jest wspomniana szlifierka do betonu. Za to możemy mieć nadzieję, że za 10 lat nasza łazienka będzie wciąż unikalna, nie zostanie skopiowana przez co drugiego znajomego...

Nasze bautechowe lastryko - można wybrać jedną z dwóch gradacji kruszywa, wielkości kamyczków, które będzie widać w posadzce.