Beton na Hollywood Blvd.

22 April 2016

Beton na Hollywood Blvd.

Pierwszą pięcioramienną gwiazdę w Alei Gwiazd wmurowano w 1960 r. i faktycznie - można tam zobaczyć gwiazdy w lepszym i gorszym stanie. Pamiętać należy, że Hollywood Blvd. to centralny deptak stolicy showbiznesu, gdzie roi się dosłownie od turystów, a gwiazdy są nie obok chodnika, tylko dokładnie po nich się stąpa. Obramówki gwiazd są z mosiężnych listew, a płyty chodnikowe - też z lastryko, tylko grafitowego.

Szczególnym miejscem jest skwer przed muzeum figur woskowych, gdzie aktorzy, reżyserzy odciskają swoje dłonie i stopy. I to tam można zobaczyć wyryte daty z lat 70. XX w. a fakturę betonu ledwie spatynowaną - patrz foto niżej.

Ogromne logo w progu Hard Rock Cafe przy 105 Hollywood Blvd. wykonano z terrazzo.

Miejsce, gdzie gwiazdy odciskają w betonie swoje przemyślenia. Algebra, co widać na fot., w świecie showbiznesu rządzi się innymi, mniej restrykcyjnymi regułami. Sądzimy, że świeży beton - tuż przed ryciem - potraktowano utwardzaczem pressbetonowym.

"Niestarannie" zatarty beton na elewacji jednego z budynków przy Hollywood Blvd. Takie efekty osiągniesz Pressbetonem Vertical.

Znużeni wyszukiwaniem na chodniku kolejnych znajomo brzmiących nazwisk, zadzieramy głowy, aby ujrzeć teatralne maski wykonane z betonu. Takie efekty przy pomocy Pressbeton® Vertical.


Na skwerze przed Madame Tussauds (muzeum figur woskowych) mamy gwiazdy najbardziej znamienitych postaci, jak Mickey Mouse. Gwiazdy wykonane z lastryko.

Sobowtór Michaela Jacksona przy gwieździe artysty.

Ciekawe, że odciski dłoni i podeszw Stevena Spielberga powstały w roku 1984, ścierają tę nawierzchnię tysiące stóp turystów na dobę, a beton wciąż trwa. Zasługa dobrego utwardzacza.

Masz nietypowy projekt, jak logo firmowe do wbudowania w podłogę? Zainteresuj się nie tylko lastryko, ale i innymi naszymi technologiami dekoracyjnymi. Praktycznie w każdej z nich można zrobić kształty w posadzce, bo każda jest dostępna w gamie kolorów. Porozmawiaj z naszym działem handlowym!