Aranżacje podłogowe - subiektywny przegląd

05 May 2016

Aranżacje podłogowe - subiektywny przegląd

Wpisując do Google "podłogi aranżacje" nie otrzymujemy ani jednego artykułu, który by wprost poruszał temat - przedstawiał gamę konkretnych aranżacji wnętrz (podłoga + wystrój, kolorystyka ścian, meble, lampy). Zakładamy, że chodzi o salon w domu prywatnym, małe biuro czy sklep. Nasza firma koncentruje się na betonowych podłogach ozdobnych, także na żywicach, wykonajmy więc subiektywny przegląd takich aranżacji...

Jaki kolor podłogi? My obserwujemy trend (zapytania klientów) w kierunku aranżacji z jasnymi podłogami. Taka podłoga jest "ustawniejsza" w tym sensie, że większość rzeczy do niej pasuje, np. i jasne meble, i ciemne, i jasne ściany, i kolorowe. Ponadto jasna posadzka wizualnie powiększy pomieszczenie, a na dziś mamy zwrot w kierunku mniejszych wnętrz niż w latach 90. (np. wracają do łask segmenty, ludzie mniej budują 300-metrowych domów).

Zapyta ktoś, czy beton może być jasny? Oczywiście, u nas jest to kolor "platynowy" (bardzo jasno szary), i taką barwę polecamy.

Czy rekomendujemy podłogę w czystej bieli? Bardziej białą z betonu, mniej białą z żywic. Biała podłoga ma swoje wady, tzn. jest podatna na zabrudzenia, a żywica - na żółknięcie. Przy betonie można zapobiec plamom z czerwonego wina, pokrywając posadzkę naszym Hydrosealem. Przy białej żywicy trudniej zapobiec przebarwieniom pod wpływem UV, więc róbmy ją w łazience, gdzie na posadzkę nie padają promienie słoneczne.

Aranżacja loftu na poddaszu. Na bazie niebieskiego terrazzo. Eufemizm, bo "lastryko" się źle w Polsce kojarzy. Nasi zagraniczni korespondenci donoszą jednak, że lastryko właśnie wraca w wielkim stylu. Do Polski z małym opóźnieniem...

Biała żywica w recepcji firmy. Biel podłogi dobrze się komponuje z parkietem. Stalowe, metalizowane meble, detale przesądzają o percepcji tego wnętrza jako nowoczesnego. W naszej ofercie posadzka Baupox® Elegance. Fot. Senso Resin Floors.

Industrialna aranżacja klatki schodowej na bazie ozdobnej posadzki betonowej Creativo Baufloor®. Kolorowe trójkąty mają stworzyć wrażenie bardziej kameralnej, niż jest w rzeczywistości, klatki schodowej (ze schodami kręconymi). Czarna instalacja elektryczna celowo wyeksponowana na tle pomalowanej na biało ceglanej ściany. Obiekt pofabryczny zaadaptowany na penthousy, lofty. Więcej zdjęć z tej realizacji.